Soğuğun Faydalarını Biliyor Musunuz

Bilinenin aksine soğuk o kadarda zararlı değildir. Hatta soğun pek çok faydası vardır.

Baş ağrısına bire bir

Uzmanlara göre soğuk baş ağrılarını gidermekte. Başınızın ağrıdığı zaman bir poşet buz alın ve bu buz poşetini ince bir bezle sararak başınızın ağrıyan bölgesine koyun. Bu sayede buzda ki soğuk sinirleri uyuşturacak ve ağrıyı en aza indirecektir. Aynı uygulamayı dişiniz ağrıdığında da yapabilirsiniz.

Cilt lekelerinden kurtulun

Vücudunuzda ve yüzünüzde ki siğil, doğum lekesi ve yanık lekelerinden basınçlı buz uygulaması ile kurtulabilirsiniz. Bu yöntem çoğunlukla güzellik merkezlerinde uygulanmakta. Özel bir aparat ile incecik buz parçacıklarını yüksek basınç uygulayarak cildin en alt kısımlarına gönderiyorlar ve tekrar emilmesini sağlıyorlar. Bu şekilde cildin o kısmı kendi kendini yenilemiş oluyor ve yenilenen ciltte lekelerden eser kalmıyor.

Saçlarınızı canlandırın

Yaklaşık olarak sıfır derecede hazırlanan özel bir kask ya da bir buz torbası dökülmüş saçlarınızı yeniden kazanmanızı sağlıyor. Uzmanların açıklamasına göre soğuk, saç derinizde bulunan kan damarlarınızı büzerek saç köklerinizin canlanmasını sağlar.

Eklem ağrıları

Vücudunuzda ki çeşitli eklem ağrıları, romatizma ve şişlikleri Kriyoterapi yani buz tedavisi denilen bu yöntemle giderebilirsiniz. Soğuğun damarlarınızı sıkıştırmasıyla tüm ağrılarınız büyük ölçüde yok oluyor. Yine aynı şekilde buz torbası yönteminin uygulayabilirsiniz.

Hematomları yok eder.

Hematom yumuşak dokularda kanın toplanmasıdır. Soğuk sayesinde hematom azalır ve ödem oluşumu engellenmiş olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir