Babalar Günü Mesajları, Babalar Günü Hakkında

Sonora Smart Dodd’un annesi vefat edince babası 6 çocuğa tek başına bakmak durumunda kalmış. Bu yüzden Anneler Günü olduğu gibi “Babalar Günü” de olması için çalışmalar yapmaya başlamış. Babasının doğum günü olan 5 Haziranı “Babalar Günü” ilan edilmesini istemiş, fakat o tarihe kadar kutlamalar yetişmeyeceği için Haziran ayının 3. pazar gününe alınmış. “Babalar Günü” 19 Haziran 1910’da Washington’un bir şehri olan Spokane’de ilk defa kutlanmıştır. 1924 yılında ABD  başkanı Calvin Coolidge kutlamalara destek vermiş fakat resmileşmemiştir. 1972 yılında başkan Richard Nixon’ın imzasıyla “Babalar Günü” resmileşmiş ve o günü tatil ilan etmişti. Babalar Günü yaklaşıyorken sizde bu özel günde babanıza duygu dolu mesajlar yollayarak onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Babalar Günü Mesajları :

  • Varlığın bana hep mutluluk ve güven dolu bir yaşam sağladı. Yüreğimi ısıtan canım babam seni çok seviyorum. İyi ki varsın iyi ki benim yanımdasın. Babalar Günün Kutlu Olsun.
  • Neşemi, hüznümü, sıkıntımı kısacası her şeyimi paylaştığım en iyi arkadaşım, Babalar Günün Kutlu Olsun.
  • Benim babam olduğun için ve sana sahip olduğum için çok şanslıyım. Seni çok seviyorum canım babam. Babalar Günün Kutlu Olsun.
  • Doğduğumdan beri ellerimi hiç bırakmadın, her şeyimde yanımda oldun. Seni çok seviyorum babacığım. Babalar Günün Kutlu Olsun.
  • Aramızdaki mesafeler gün geçtikçe artsa da, sevgini ve ilgini hep üzerimde hissettirdin. İyi ki varsın canım babam. Babalar Günün Kutlu Olsun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir