Sivilceye Neden Olan Yiyecekler

En çok yüz, sırt, omuzlar ve göğüs kısmında ortaya çıkan sivilceler hormonların değiştiğinin ve düzensizleştiğinin habercisidir. Yanlış cilt bakımı ürünleri, yağlı yiyecek tüketimi sivilce oluşmasında önemli bir rol oynar. Sivilceyi neyin arttırdığı konusunda uzmanlar çeşitli araştırmalar yapıp insülin ile glisemik yükün yüksek ve uzun sürmesi sivilce oluşumunu arttırdığını tespit etmişlerdir. Yağlı yiyecekler, süt ve tatlı gibi besinler az ve daha dikkatli tüketilmelidir.

Sivilceye neden olan yiyecekler.

-Ekmek, şekerlemeler, kurabiye, kek, mısır, muz, patates kızartması, pirinç, pizza, makarna, krem peynir, kızarmış tüm yiyecekler, meyve suları, margarin, puding, krakerler, cipsler, kuru meyveler, sosisli sandviç, dondurma, pasta ve tatlı içecekler.

Bunun haricinde sivilceye neden olduğu söylenen çikolatanın tam aksine sivilceyi arttırmadığı uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Kakao oranı yüksek, şeker oranı düşük olan çikolatalar kalp ve kanser gibi rahatsızlıklardan koruyan antioksidan içerir. Aynı zamanda mutluluk hormonu salgılamanızı sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir