Solaryum Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda solaryumun zarardan çok yararının olduğu ortaya çıkmıştır. Solaryum hakkında bilmediğiniz 5 gerçeği aşağıda ki yazımızda öğrenebilirsiniz.

1-Solaryum, hayatımız için çok önemli olan D vitamini sentezini üretmektedir. D vitamini üretimi, ultraviyole ışınlarının deriye teması sonucunda başlar. Günde yaklaşık olarak 12-15 dakika ultraviyole ışını alarak D vitamini sentezini sağlamış oluruz. D vitamini, kalp atışlarımızı düzene sokar, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, kas zayıflığını önler. Ayrıca kan pıhtılaşmasını sağlar ve tiroit fonksiyonları için de gereklidir. Kemiklerde kalsiyum birikmesini sağlar ve kalsiyum-bağlayıcı proteinlerin meydana gelmesine yardımcı olur. D vitamini yalnızca direnç sistemini güçlendirmekle kalmaz, bununla birlikte tümörlerin büyümesini ve bölünmesini de engeller.

2-Solaryuma girdiğinizde cildinize temas eden ışınlar metabolizmanızı güçlendirerek solunumu düzenler. Bu sayede soğuk algınlığı olma ihtimaliniz neredeyse yarı yarıya iner.

3- Solaryum ışınları optimize edilmiştir ve kesinlikle cildinize güneş banyolarında ki UV-B ışınları gibi zarar vermez. UV-B ışınları ile cildinizde su toplanır ve bu da cildinizin soyulmasına neden olur.

4-Vücudunuzun virüslü hastalıklara karşı direncinin artmasını sağlar.

5- İnsanların özgüvenini arttıran ve kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olan solaryum, depresyon riskini azaltır. Ayrıca kalp sistemimizi de kuvvetlendirmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir