En İyi “DETOKS” Besinleri

Detoksun amacı sadece vücudu arındırmaktır. Dış etkenlere karşı hem beyninizi hem vücudunuzu arındırırsanız tam anlamıyla detoksu uygulamış olursunuz. Vücudu detoks etkisi yaratan besinlerle desteklemek kilo verimi bakımından yararlı olacaktır. Bu besinler ;

– Brokoli, ıspanak ve pazı gibi yapraklara sahip bitkiler içerisinde klorofil barındırır. Bu madde hem karaciğeri hemde vücudumuzu arındırır.

– C vitamini bakımından zengin olan limon detoks için önemli olan bir antioksidandır. Yemek ve salata yapımında nar ekşisi kullanmak yerine limon kullanmayı tercih ediniz.

– Karaciğer enzimlerine yardım edip sayısız yararı bulunan sarımsak vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca sadece sarımsağın değil aynı zamanda soğanın da mükemmel bir şekilde mikroplara karşı etkisi bulunur ve bu sayede bağışıklık sistemini de kuvvetlendirmektedir.

– Lahana, yeşil çay, tahin ve su teresi kolesterolü düşürüp bağırsakların temizlenmesini sağlar. Bu besinler içlerindeki çözünmez lif sayesinde bu olayı gerçekleştirmektedirler. Ayrıca rezene de içerdiği yüksek lif ve az kolesterol sayesinde en önemli detoks gıdalarının başında bulunur.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir