Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Çoğu bayan adet düzensizliği çekmekten muzdarip. Bayanlar hem psikolojik hemde hormonal nedenlerden dolayı adet gecikmesi veya düzensizliği yaşarlar. Bu düzensizlik uzmanlara başvurulduğunda ilaç tedavisi ile düzene sokulabildiği gibi evlerimizde de yorulmadan kolaylıkla yapabileceğiniz bitkisel kürlerle de normale dönebilir.

– Testere Dişli Aslanpençesi Kürü: Testere dişli aslanpençesi adındaki bu bitkiyi önceden kaynamaya koyduğumuz 1 bardak suyun içerisine attıktan sonra yaklaşık 10 dakika kısık ateşte demlenmesini bekleyiniz. Demlenme işlemi tamamlandıktan sonra süzüp içebilirsiniz. 1 ay boyunca bu bitkisel kürü kahvaltılardan 2 saat sonra uygulayın. Daha sonra 1 hafta kadar bir ara verip bu kürü 1 ay uygulamak için tekrar başlayınız. Yani kısacası bu kürü 1 hafta arayla 2 ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra uygulayın.

– Dağ Kekiği Kürü: Bu kür için kekik ve reyhana ihtiyacımız vardır ve bu bitkileri aktarlarda rahatlıkla bulabiliriz. Öncelikle 1 tutam kekik ile 1 tutam reyhanı kaynamakta olan sıcak suyun içine atıp demlemeye bırakınız. Demlendikten sonra içmeye hazır olacaktır.

– Soğan Suyu Kürü : 1 orta boy soğanı dörde böldükten sonra 2 bardak kadar kaynamakta olan sıcak suyunuzun içine atıp bu şekilde 5 dakika kaynamasını bekleyip soğanlar alınır ve soğan suyu 2 bardağa eşit bir şekilde bölünür. Öğle ve akşam yemeği yemeden önce hazırlamış olduğunuz soğan sularını içiniz. Bu kürün 5 gün tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca adet bitiminden hemen sonra uygulamaya başlanırsa bu kür daha etkili olacaktır.

– Bu vereceğimiz bitkilerden birer tutam kullanarak hazırlayınız. Isırgan otu, arpa, civanperçemi çiçeği ve kırk kilit otunu karıştırarak 2 bardak kaynayan suya 1 yemek kaşığı ekleyerek 10 dakika demlendikten sonra her öğünden önce aç karnına için.

Adet düzensizliği hormon dengenizde de sorunlar olduğunu gösterir. Bu sorunları yaşarken aynı zamanda tüylenme de meydana gelir. Bu kürler adet düzensizliğinin doğurabileceği diğer sorunlara da iyi gelecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir