Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları

Taze sıkılmış meyve suları, içerisinde bulundurduğu bolca vitaminden dolayı marketlerde satılan çeşitli konsantre meyve sularından beş kat daha yararlıdır. Konsantre meyve suları çok şekerli ve vitamin bakımından oldukça zayıf  içeceklerdir. Kış aylarından vücudumuzun direncini arttırıp hastalıklara karşı korunmak için ve yaz aylarında bol vitamin alıp serinlemek için taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir.

  • Portakal Suyu

Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan portakal suyu, kış aylarının vazgeçilmezidir. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde vücudumuzu soğuk algınlığına karşı muhafaza eder. Portakal suyu içerisinde sadece C vitamini değil, aynı zamanda B Vitamini, kalsiyum, potasyum ve magnezyum da bulundurur. Araştırmalara göre portakal suyunun içerisinde bulunan potasyum ve magnezyum kalp krizini de önlüyor.

  • Havuç Suyu

Doğal bir antioksidan olan havuç suyu, içerisinde bulunan A vitamini sayesinde gözlere çok büyük yarar sağlar. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirir. Havuç suyu doğal bir yaşlanma önleyicidir. Kansere neden olabilecek zararlı maddelerin vücudumuzdan atılmasını sağlar. Özellikle hamileler bol bol havuç suyu içmelidir.

  • Nar Suyu

Latince ismi ”Punica Granatum” olan ve herkesin sevdiği bu taneli meyve, doğal bir ilaç olarak bilinmektedir. Nar suyunun çok fazla faydası vardır.  Kolesterolü düşürür ve düzenler, kalp rahatsızlıklarını önler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun dirençli olmasını sağlar. 1 bardak nar suyunun içindeki antioksidan 10 bardak yeşil çayda bulunana eşdeğerdir,

  • Elma Suyu

Diyet yapanların en sık tükettiği bu meyvenin birçok faydası olduğu gibi suyunun da bir o kadar faydası vardır. Tok tutmasının yanı sıra, içerisinde bulunan C ve E vitaminleri sayesinde cilt sağlığına çok fazla katkı sağlar.

  • Greyfurt Suyu

Bu meyvenin suyunu tüketerek kalori ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Metabolizmayı oldukça hızlandırmaktadır.Ayrıca tansiyon düşürücü özelliği de vardır.

  • Ananas Suyu

Son zamanlarda zayıflamak için tüketilen bu meyvenin suyu saçlarınıza ve cildinize daha canlı bir görünüm katar. Ayrıca ananas suyu mide ve bağırsakların temizlenmesine büyük katkı sağlar.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir