Kronik Yorgunluk Sendromuna Dikkat

Halsizlik ve yorgunluk şikayetleriyle hastanelere gidenlerin sayısı gün geçtikçe artmakta. Konulan teşhis ise hemen hemen çoğunda aynı. Kronik yorgunluk sendromu.

Kronik yorgunluk sendromunun sebeplerinden bir tanesi manyetik alan eksikliğidir.

Hücre zarlarında madde alışverişini sağlayan manyetik bir etkileşim vardır. Bu etkileşim yerkürenin doğal manyetizmasından kaynaklanır. Bu sayede hücre toksinleri bünyesinden atarak, oksijen, su, mineral gibi maddeleri alır ve işlevini uygun bir şekilde devam ettirir.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde teknolojinin de ilerlemesi ile insan yaşamının doğal manyetizması bozulmaktadır. Elektromanyetik kirliliğe neden olan radyasyon ve günlük hayatımızda kullandığımız çeşitli elektronik aletlerin yaydığı sinyaller büyük ölçüde bu sendromu etkilemektedir.

Bu rahatsızlığın en iyi tedavi yöntemi ise Magnetoterapi’dir

Magnetoterapi vücuda uygulanır ve manyetik dalgaların dokudan geçmesini sağlayarak ikinci akımı oluşturmaktadır. Bu ikinci akımın manyetik alanla birleşmesi sonucunda hücreler ısınır ve ısınan hücreler sayesinde tüm kas ağrıları yok olur. Ayrıca Magnetoterapi diş ağrısı ve eklem ağrılarını da gidermektedir.

Baş ağrısı, bunaltı, sıkıntı, endişe, halsizlik, isteksizlik gibi şikayetler kronik yorgunluk sendromunun belirtileri olabilir. Yanlış tanı konulmamasına dikkat edilmelidir. Genelde doktorlar bu şikayetlerle gelen hastalara salt depresyon teşhisi koyabilir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir