Ekmek Yiyerek Zayıfla

Aslında çoğumuz ekmeği diyet yaparken veya kilo almamak için tüketmekten kaçınırız. Oysa ki ekmek yiyerek de rahatlıkla kilo verilebilmektedir. Bu beslenme şeklinde önemli olan tüketilen miktara dikkat etmek.

Beyaz ekmek kan şekerini birden yükseltir ve uzun süre tok kalmamızı sağlamaz. Beyaz ekmek tüketmek yerine kan şekerimizi birden yükseltmeyen ve bizi tok tutan çavdar, kepekli  ve tam tahıllı ekmekleri tercih etmelisiniz. Kilo vermek için girdiğiniz süreçte öğünlerinizde tahıl içeren ürünler çok fazla tercih etmeyin. Çünkü Bu tahıllardan sıkça tüketmeye başladığınız zaman kilo vermeniz zorlaşacaktır. Ekmek yerken kaç dilim yiyeceğinizi belirleyebilirsiniz fakat diğer tahıl içeren besinlerin porsiyonunu kestirmek zor olacaktır.

Ekmek lif, mineral ile B grubundan olan vitaminleri içerir ve kesinlikle yağ içermez. Uzun süre tokluk sağladığı için kilo vermenizde kolaylaşacaktır. Mutlaka uyandıktan  en az 1 saat  sonra kahvaltı yapılmalıdır.  Her öğün aksatmadan 1 veya 2 dilim ekmek yenmelidir. 1 dilim ekmek 25 grama denk gelir ve bünyesinde 70 kalori barındırır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir