Geleceğin Teknolojileri Nelerdir

Oldukça gelişen film dünyası sayesinde günümüzde sıklıkla bilim kurgu yapımları televizyon ve beyaz perdenin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Üstün bir yaratıcılık sayesinde, yalnızca sinema ve televizyon ekranlarında değil, kitaplarda ve çizgi romanlar da uçsuz bucaksız teknolojiler önümüze serildi. Filmlerde ve çizgi romanlarda bize yansıtılan ileri teknolojilerin yaşanacağı günlere gitgide yaklaşmaktayız. Bu teknolojilerden gelecekte olması olası olanlardan kısaca bahsedelim.

* Uçan arabalar : Uçan arabalar, bilim kurgu yapıtlarında sıklıkla işlenen ve onca uçuk kaçık şeylerin arasında gerçekleşmesi en olası teknolojilerden biri.

* Jet çantası : Amerikan bilimkurgu dergilerinde ilk olarak 1920’lerde ortaya çıkmıştır. Bu çanta sırta takılıp taktığı insanın uçmasını sağlıyor. Naziler mayınlı bölgelerin üzerinde uçabilmek için bu cihazları test etti fakat daha fazla geliştirilemedi. Günümüzde jet çantaları sadece astronotlar tarafından kullanılıyor.

* Yemeğe dönüşen haplar : Saatlerce yemek yapmak ve kabuklu yiyeceklerle vakit kaybetmek yerine açlığımızı ufak haplarla gidereceğiz. Bu sayede, ihtiyacımız ne kadarsa o kadar besin almış olacağız. Fakat bilimsel yönden bu pek olanaklı gözükmüyor.

* Zaman Yolculuğu : Bu icatla işler düzeltilmek isterken daha beter durumlara yol açılmasına neden olabilecek bir buluş. Bu açıdan makinenin keşfedilmemesi herkes için en iyisi olacaktır.

* Işınlanma : Saniyede bir yerden bir yere gitmek günümüze göre çok ileri bir teknoloji olsa da bilim insanları sanal solucan delikleri oluşturarak ışınlanmayı gerçekleştireceklerini iddia ettiler.

* Sayborg İnsanlar : Teknolojinin ve tıp’ın ilerlemesi sonucunda çipler ve biyonik uzuvlar sayesinde insanların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması amaçlanıyor. çok planlanıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir