Dünya Çevre Günü İle İlgili Kompozisyon

Çevremize karşı duyarlı olduğumuzu her fırsatta göstermeliyiz. 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yapılan etkinliklere ilgi gösterilmesi çevremize de katkı sağlayacaktır. Yaşadığımız alan bizim çevremiz olarak kabul edilmektedir. Dünya sadece tek bir kişiye ait değildir. Bizden sonra gelecek olan nesillerinde bu alanda hakları bulunmaktadır. Çevremizi dağlar, denizler, ovalar, ormanlar ve akarsular oluşturmaktadır. Bu alanlarımız temiz tutulduğu zaman bizlere de güzel bir şekilde geri dönüş yapacaktır.  Korunmayan bir çevre insanların da geleceğini tehlikeye sokar. Eğer çevremiz için elimizden geleni yapmazsak çocuklarımıza kötü bir yaşama alanı bırakmış oluruz.

Doğal çevreyi korumak için 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansın da toplanılmış ve çevrenin varlığı ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde ise çevreci kuruluşların 1978 yılında kurulup desteklediği görülmektedir.

Çevre milli değerlerimizden birisidir ve çevreyi korumak hepimizin insanlık görevleri arasında yer almaktadır. Doğamızı nasıl korursak ve ona nasıl davranırsa bize öyle karşılık vereceği için aydınlık ve temiz bir gelecek adına el ele verilmesi gereklidir. İnsanları bu konuda bilinçlendirilirse çevresine karşı da duyarlılığı aynı oranda artacaktır. Bunun daha fazla yayılması için radyo, televizyon, internet gibi çeşitli iletişim araçlarından sesimizi duyurabiliriz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir