Alçak Yerde Tepecik kendisini Dağ Sanır Kompozisyon

İnsanlar kendilerine has bazı özelliklere sahiptirler ve kimi zaman kişinin bu özellikleri diğer insanlardan kopmasına ve ayrılmasına neden olur. Aynı zamanda bir konuda kimi insanlar daha başarılı ve iyiyken kimileri ise o işi daha orta bir seviyede tamamlamaktadır. Fakat bu durumunun tam tersi olduğu zamanlarda görülebilir.

Eğer bir işi iyi bir şekilde yapıyorsan bu o konu hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Bir insanın bilgi seviyesinin artması o işte elde ettiği başarıyı da o derecede arttırır. Yaptığımızın işleri iyi bir şekilde yapmaya çalıştığımız en çok aranan eleman ve uzman olma yolunda ilerleyen kişiler arasında yer almak isterler. Bu yüzden işlerinde başarıya ulaşmış olan kişilerin olmadığı ortamlarda, başarıya ulaşamamış insanlar kendilerini başarılı sınıfında görebilir.

Bir kişi her ne kadar bilgili ve başarılı olursa olsun sürekli mütevazı olmaya çabalamalıdır. Kendisi çok iyi işler yapıyor olabilir fakat aynı işi kendisinden daha iyi yapan insanlarla karşılaşa bilir. Bu yüzden en iyi olduğunu iddia edip burnu havalarda dolaşmak tabirini kendine yakıştırıp insanları küçük görüp onları zor durumda bırakmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir