Kardeş Kardeşi Atmış, Yar Başında Tutmuş Kompozisyon

Kardeş Kardeşi Atmış, Yar Başında Tutmuş Kompozisyon

Birbirleri ile aynı kanı taşıyan ve anne-babaları bir olan kişilere kardeş denilmektedir. Aynı kandan ve aynı ebeveynlerden olan bu kişiler birbirlerine çok bağlıdır ve devamlı birbirlerinin arkasını korurlar. Bir insanın çevresinde güvenebileceği az sayıda insan vardır ve bunlardan bir tanesi de kardeşidir. Ancak durum her zaman böyle olmayabilir. Birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olan kardeşlerin yanı sıra araları bozuk olan kardeşlerde olmaktadır.

Kardeşler ne kadar küs kalıp araları bozuk olursa olsun, anne-babaları bir olduğu için ve aynı kanı taşıdıkları için  yine de günün birinde barışırlar ve aralarındaki kırgınlıkları ortadan kaldırırlar. Küs durumdayken bile zor durumlarda birbirlerine yardımcı olurlar ve ellerinden gelen fedakarlığı yapmaktan kaçınmazlar. Bu durum kardeşlerin içlerinde olan bir hissiyattır. Kardeşlik hissiyatı sonradan kazanılan bir şey değil doğuştan var olan bir olgudur. Araları en bozuk iki kardeş bile sürekli birbirini düşünmektedir. Kardeşler birbirleri için endişelenirler ve bir tanesi çaresiz kaldığında diğeri hemen onun elinden tutmak için harekete geçecektir.

Aralarında küslük, dargınlık ya da kavga-dövüş olan kardeşler gün geldiğinde pişman olup içerisinde bulundukları durum yüzünden kendilerine çok kızmaktadırlar. Her ne kadar küs ya da dargın olurlarsa olsunlar yine de kardeşler birbirinin kötülüğünü düşlemez. Bu sebepten dolayı kardeşlik duygusu çok önemlidir ve kardeşlik duygusu sonradan kazanılmaz, sonradan geliştirilir. Hiçbir kardeş arasında husumet olmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir