Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca bazen dost bazen ise düşman kazanırlar. Atalarımızın halen günümüze kadar uzanmış olan bu sözü, düşmanlarımızın aslında nasıl bir karaktere sahip olduğunu belli eder ve tam yerinde söylenmiş bir sözdür. Aradan yüzyıllar geçse de halen  daha kullanılan sözler arasında yer alır.

Yaşamımız boyunca yanımızda olan dostlarımız bazen bir takım anlaşmazlıklardan dolayı düşmanlığa dönüşür. Bir düşmana sahip olmak bizi her şekilde olumsuz yönden etkiler. Düşmanımız bizim başarılarımıza engel olmaya çalışacak ve her zaman kötü duruma düşmemizi isteyecektir. Bu yüzden artık sürekli dikkatli ve tedbirli bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz gerekecektir. Düşmanlarımız bizim açıklarımızı yakalamak adına atasözünden de anlaşılacağı üzere mecazen de olsa asla uyumazlar. Onların bizim açıklarımıza sahip olmaları bizim kötü duruma düşmemize neden olur.

İnsanların düşman kazanmaları aslında oldukça basittir. Çevrende senden hoşlanmayan insanlara sahipsen, onlara karşı tek bir hareketin onların düşmanı olmana yetecektir. Açıklarımız da onlar için bir fırsat olup hiçbir zaman bize dostça yaklaşmayacaklardır. Bize zarar verebilecekleri her davranışımız düşmanlarımız için vazgeçilmez bir fırsattır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir