Yarınki Kazdan, Bugünkü Yumurta Yeğdir Kompozisyon

İnsanoğlu yaşadığı süre zarfınca birçok şeye sahip olmak ister. Bu hayalini gerçekleştirmek için çalışır, didinir, çabalar ve emek verir.  Fakat bazı insanlar her an ve her yerde sahip oldukları şeylerin daha da fazlasını elde etek isterler. Ne yazık ki bazen o kişi elindekilerle idare etmeyi bilmelidir.

İnsanlar ellerinde bulunan mallarının kıymetini bilip onlarla yetinmeyi bilirlerse her an daha mutlu bir hayata sahip olacaklardır. Sahip olduğumuz şeyleri beğenmeyip daha fazlasını istemek açgözlülükten başka bir şey değildir.  Elinde olanla yetinmeyi bilip, riskli işlere kalkışmamak gerekir. Çünkü elindekini küçümseyip daha fazlasını isterse  bu sefer elindekileri de kaybetme riski vardır. Daha iyi ve daha güzele ulaşmak isterken elinde ki beğenmediğin şeylerde kuş olup uçabilir.

Gözü her zaman yükseklerde olan ve hiçbir şeyden memnuniyet duymayan kişiler mutsuzluğu da hayatlarına davet ederler. Yarının sana ne getireceği ve hangi şartlar altında yaşayacağın belli değildir. Aynı zamanda işlerin ters gitmesi sonucu haya kırıklığı yaşayabilir. Bu yüzden aza kanaat etmeli ve hayal kırıklığına uğrayan kişiyi daha mutlu hale getirecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir