Atılan Ok Geri Dönmez Kompozisyon

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için kimi zaman bazı kararlar verir ve davranışlarda bulunur. Bazen bu davranışlar ve kararlar ufak tefek şeyler için olsa da önemlidirler. Ancak bu davranışların sonucunda pişmanlık duyabilir. Pişmanlıklara sebep olan kararlardan kolay kolay geri dönülemez ve bu işi yapmaya devam etmek zorunda kalınır. Artık bu pişmanlıklarımızı nasıl telafi edebiliriz onu düşünmeliyiz.

Bu geri dönüşü olmayan işler hayatımız boyunca o şekilde kalacaktır. “Atılan ok geri dönmez” sözü aslında her şeyi açıklamaktadır. En önemlisi bu tarz olaylarda geri dönmek artık mümkün olmadığı için işlere başlamadan önce baştan sona iyice düşünüp ve sonu kötü olacak işlere yeltenmemektir. Çünkü bir işe başlandığında o işin sonucu ne olursa olsun katlanmak gerekmektedir.

Hayatımızın her evresinde zorluklar ve sıkıntılarla geçecektir ve bu zorlukları olabildiğince engellemeye çalışmalı ve sonuçları her ne olursa olsun  bu durumdan kendimizi suçlamamalı ve kötü hissetmemeliyiz. Aldığı her karara ve attığı her adıma dikkat eden bir kişi ilerde pişman olacağı işler yapmaz. Bu nedenle insan attığı her adıma dikkat etmeli ve yapılanlardan pişmanlık duyabileceğini düşünerek her şeyi tartmalı ve sonuçlarına katlanmak gerekmektedir.

One Response
  1. 6 Şubat 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir