Atatürk Hakkınıda Kompozisyon

Atatürk, hepimizin kaderini değiştiren, ulusumuzun bugünlere kadar bağımsız bir şekilde gelmesini sağlayan, tarihte eşi benzeri olmayan önemli bir devrimcidir. O, sadece diplomat yada asker değil, aynı zamanda iyi bir düşünürdür. Değeri her geçen yıl biraz daha hissedilen, her yıl biraz daha özlem duygusu artan ulusumuzun başına gelebilecek en büyük liderdir.

Atamızın fikirlerinin ve varlığının ölümsüz değerini kavramaya çalışmak başta gelen görevlerimiz arasında yer almalıdır. Atamızı sağ ve sol düşüncelere çekmeye çabalamaları günümüzde gitgide artmaya başlamıştır. Millet ile birlikte uygar bir devlet olmayı gerektiren, bilim ve teknik ile birlikte ilerlememizi isterdi. Birbirimize yakınlaşıp aklın ve özgürlükçü düşüncenin ışığında anlamaya kavramaya çalıştıkça Atamıza ancak bu şekilde layık olabileceğimizi bilelim.

O bizim şuan ki yaşantımızı düşünerek daha bir hayat yaşayabilelim diye yıllarca çalıştı. Bizde bizi miras bıraktığı bu ulusu birlikte çalışarak, çağdaş uygarlığa erişmemizi sağlayacak fikirlerini benimsemek, onun oluşturmak istediği Türkiyeyi yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız. Daima onun ilkeleri doğrultusunda ilerleyerek onun adının unutulmamasını sağlamalıyız.
 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir