Elektrik Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon

Enerji günlük yaşamımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Bu derece öneme sahip ihtiyacımızı bilinçsizce kullanılması ve tüketilmesi belki de ilerideki dönemlerde bizlere oldukça büyük sıkıntılar yaşatacaktır. Günlük hayatta genellikle evde kullanılan çoğu şey enerji ile çalışmaktadır. Enerji kaynakları tükenebilen bir varlıktır. Eğer bunları bilinçsiz bir şekilde kullanırsak kendi geleceğimizi takdirde geleceğimizi de tehlike altına atmış oluruz. Bu nedenden ötürü bu tür kaynakların kullanırken son derece bilinçli bir şekilde hareket etmeli ve daha dikkatli davranmalıyız.

Ulusal ekonomimizi de düşünerek doğal yollarla oluşan enerji kaynaklarımızı iyi ve tutumlu kullanmak durumundayız. Enerjinin az olması, üretimin azalmasını ve aynı zamanda yurdumuzun ekonomisini ve günlük yaşantımızı da etkilemektedir. Enerjide tutumlu olmak sahip olduğumuz en güzel davranışların arasında yer alır. Millet olarak daha güçlü olmamızı sağlar. Çağdaş uygarlık yolunda hızlı bir şekilde ilerlememize yardımcı olur.

Saygın bir yaşam sürmemize ve daha bir çok olumlu olaya vesile olmuş olur. Boş yere damlayan bir damla suyun, boş yere yanan fazladan bir ampülün tam anlamıyla savurganlıkla eş anlamlı olduğumuzun göstergesidir. Bizde hem ülkemiz hem de kendimiz için enerjiyi boşa harcamayıp tasarruf etmeye gayret gösterelim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir