Kardeşlik İle İlgili Kompozisyon

Kardeşlik duygusu belkide dünyadaki en güzel şeyler arasında yer alabilir. İnsanın bir kardeşe sahip olması, dünyada yaşadığı ve yaşayacağı en güzel duyguların arasına girer. Çünkü kardeş demek dostluk, can, paylaşmak ve fedakarlık demektir.

Başımıza bir şey geldiği anda aklımıza ilk önce gelen kişi kardeşten başkası olamaz. Kardeşler her zaman birbirini korur, birbirleri için çok sayıda fedakarlığa katlanır ve birbirlerine destek olurlar. İnsanın kardeşi için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu nedenden ötürü başımız dara düştüğü anda aklımıza ilk gelen kişi kardeşimizdir. Kardeşlik aynı zamanda paylaşmak anlamına da gelmektedir. İnsanlar hem mutlu olduğu zamanları hem de mutsuz olduğu anları da kardeşinden başka kimseyle paylaşmak istemez. Çünkü ondan başkasına güvenemez. Kardeşler birbirleri için başlarını yaslayacakları bir omuz olmuştur.

Kardeşler birbirlerini çıkar düşünmeden sever ve iki kardeş ne kadar tartışırlarsa tartışsın, aralarına bir soğukluk girerse bile onlar her şeye rağmen birbirlerine saygı duyup sevmeye devam ederler. Tam buna uygun bir atasözümüzde vardır.’’Kardeş kardeşi atmış, yar başında tutmuş’’ aslında kardeşlik kavramını bu atasözünden kısa ve öz bir şekilde anlayabiliriz.

6 Yorum
  1. 15 Mayıs 2016
  2. 25 Aralık 2016
  3. 11 Şubat 2017
    • 7 Kasım 2017
  4. 7 Kasım 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir