Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler bizim okul hayatımızın daha ilk zamanlarında tanıdığımız ve bize okulda sahip olacak kişidir. İlk gördüğümüz anca biraz utanıp çekinsek de zamanla alışırız ve ailemizin yerine koyarız. Sorunlarımızı rahatlıkla paylaşabileceğimiz ve beraber çözüm yolu bulacağımız kişilerdir. İlk gördüğümüz anda çekindiğimiz kişi aslında bize zaman zaman ailemizden daha yakın olan ve bize gerçekleri öğreten kişidir.

Öğretmenlerimiz sabırla bize okulda sadece harfleri veya diğer ders konularını öğreten kişi değil aynı zamanda hayattaki yanlışları ve doğrularını öğreten insandır. Çok fazla hata yapsak da bize kızmayan bize sabırla yaptığımız yanlışı söyleyip bizi ne kadar çok sevdiğini dile getiren kişidir. Bazen onlardan korksak da aslında korkulacak bir şey olmadığın farkına varmalıyız. Öğretmenlerimiz her an bizler için elinden geleni yapıp bizim iyi bir okullara gidip iyi bir iş bulup yolunda bir yaşam sürmemizi isterler.

Öğretmen bazılarına göre sadece ders anlatıp başka hiç bir şey yapmayan kişiler olarak bilinebilir. Aslında öğretmenler sadece ders anlatanlar değil hayatın önümüze çıkaracağı zorlukları da anlatan kişilerdir. Öğretmenler öğrencilerinin ilerleyen zamanlarda başarılı ve mutlu bir hayatı olduğunu öğrendiği zaman bizim adımıza da mutludur ve aynı zamanda gururludurlar.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir