Veren Eli Herkes Öper Kompozisyon

Hayatın en güzel değerlerinden bir tanesi paylaşmaktır. Bu sayede kişi paylaşmayı bildiği süre zarfında karakterleri de o derece sağlam olur. Bunun sonucu olarak da hem toplumsal huzura hem de kişinin iç huzuruna destek olup katkı sağlanmış olur.

Bazı insanlar yardım etmeyi ve paylaşmayı çok severler ve bunları hiç karşılık beklemeden yaparlar. Bu kişiler paylaşmayı bildikleri için bencillikten uzak bir şekilde yaşarlar ve sahip oldukları şeyleri başkaları ile paylaşıyor olmaktan zevk alırlar. Toplumda bu kişiler oldukça sevilip el üstünde tutulmalı. Çünkü onların çevrelerine ve insanlara karşı hiçbir zararı bulunmayıp diğer insanlara da örnek olup onlara da faydası dokunur. Bunu bir nedeni olarak eli açık olan kimseler hem başkalarından saygı görür, hem de bu kişilerin çevresinde çokça insan bulunduğu için hiçbir zaman yalnız kalmazlar.

O yüzden yardım etmek ve paylaşmaktan daha  güzel bir davranış yoktur. Özellikle de mal varlığı yerinde olan kişiler her daim ihtiyacı olan kimseler yardım eli uzatmalı ve onların halinden anlamalıdır. Bu sayede dünyayı daha güzel kılar ve yaşanılası bir yer haline getirebiliriz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir