Ağaç Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Doğamızın eşsiz güzellikleri arasında yer alan ağaçlar insanlığa pek çok yarar sağlar. Ağaçlarımız sadece bitki olarak görmeyip bir can bir nefes olarak da düşünmeliyiz. Çünkü ağaçlar yaşadığımız bu evrenin akciğerleridir. Ağaçlarımızın onca yararına rağmen maalesef ki insanoğlu ağaçlara olan değerini hiç gösterememektedir.

Dünyamızda her geçen yıl binlerce ağaç yok edilmektedir. İnsanlarımızda bu durumun farkına varıp bize bu kadar yarar sağlayan ve göz ardı ettiğimiz bu katliamlar durdurulmalıdır. Bu yüzden hiçbir şeyi düşünmesek de en azından kendimizi düşünüp çevremizi güzelleşmesini sağlayan bu varlıklarımızı korumalıyız. Ayn zamanda dünyamızın bir felakete doğru sürüklenmesini istemiyorsak etraftaki her ağaç endüstriyel amaçlarla kesilmemeli ve bunun yerine endüstriyel amaçlı ağaçlar dikilmeli ve bu ağaçlar kullanılmalıdır.

İnsanlarımız ağaçların önemi konusunda bilgilendirip daha bilinçli olmalarını sağlarsak onları korumak çok daha kolay olacaktır. Dünyamızın çöle dönmesini istemiyorsak eğer dünyamızı ağaçsız bırakmamalıyız ve hem ağaçların kesilmesini önleyen çalışmalar yapmalı hem de ağaç dikim çalışmaları yapmalıyız.

One Response
  1. 24 Mart 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir