Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon

En yaygın atasözlerimiz arasında yer alır. Devamlı destek çıktığımız, değer verdiğimiz ve sayemizde mevki sahibi olan kişinin yapmış olduğu nankörlük ve  hainlik olmaktadır.

Aslında gayet iyi bildiğimiz bir olgu daha vardır. İyilik yapan insanın her zaman iyilik bulmadığı. Eğer iyilik yaptığınız kişinin içi kötülük ile doluysa iyiliğiniz size nankörlük olarak geri dönecektir. Bu iyiliği arkadaşınıza, ailenize, akrabanıza ve ya herhangi birisine yapabilirsiniz. Sizin ona verdiğiniz destek o kişinin yükselmesini ve  kariyerinde zirve sahibi olmasını bile sağlayabilir. Bu durumda canınız daha çok yanar. Artık sizinle işi bittiği için size görmeyecektir. Yüksek mevkiye ulaşan insanlar oralara gelmesine yardımcı olan kişileri unutup onları tanımaz ve atasözü tam anlamıyla yerine oturmuş olur. Çünkü onun yükselmesi için yardım etmiş yani atasözünde ki gibi kargayı beslemiş ve oda size nankörlük ederek sizi umursamayarak mecaz anlam olarak gözünüzü oymuş olur.

Eğer insanlara yardım edecekseniz bu isteğinizi onlardan karşılık beklemeden gerçekleştirin. Hiçbir zaman gardınızı düşürmeden hareket ediniz ve gün gelip ezilen taraf siz olmayın. Çünkü o karakterdeki insanlar sizi zor durumda bırakıp hayatlarına devam ederler. Kimsenin umurunda değilsinizdir ve aynı zamanda hayati olarak da kötü bir dönem geçirirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir