Komşuluk İlişkileri İle İlgili Kompozisyon

Komşuluk kavramı aslında bizim toplumumuzda çok önemli bir yere sahiptir. Eğer yanımızda hiç kimse yoksa komşularımız vardır. Komşuluk ilişkilerimiz de güzel ise başımız sıkıştığı zaman sığınacağımız bir kapımızın olduğunu biliriz ve aynı zamanda bu bizi rahatlatır. Komşuluk önemli bir kavram olduğundan dolayı herkesin komşuları ile iyi ilişkiler kurmalıdır.

Her insan yaşadığı yerde komşulara sahiptir. Zaman zaman komşularımızın yardımına biz koşarız, aynı şekilde onlarda yardıma ihtiyacımız olduğu zaman bize el uzatırlar. Başımıza bir iş geldiği zaman ilk olarak aklımıza komşularımızın gelmesi hayatımızda önemli bir yerde olduklarının göstergesidir. Evlerimizde güzel bir yemek yapıldığında bir tabak da komşularımıza götürürüz. Bu güzel geleneğimizi ve alışkanlığımızı ezelden beri yaşatırız. Komşuluk aslında dostluktan, kardeşlikten ve akrabalıktan da yakın olmak demektir.

Komşuluk ilişkilerinin yaşanmadığı yerlerde insanlardan yardımı, saygıyı ve anlayışı bekleyemezsin Çünkü o insanlar birbirleriyle aralarına bir duvar örerler. Herkes kendi halinde be birbirlerinden bir günaydını bile söyleyemeyecek şekilde yaşarlar. Bu da yaşamımızı oldukça monoton ve sıkıcı hale getirir. Bunun bir nedeni olarak komşularımıza her daim değer vermeli ve onlarla güzel ilişkiler kurmalıyız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir