İlahi Kitapları Konu Alan Ayetler

İlahi kitapları konu alan birkaç ayet:

-Ali İmran Suresi 119. Ayet

‘Sizler öyle varlıklarsınız ki, onları seversiniz, ancak onlar sizi sevmezler, sizler tüm kitaplara inanırsınız, onlar ise sizinle görüştükleri vakit inandık derler. Baş başa kaldıkları vakit ise kinlerinden ötürü kendi parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki:’ kininiz ile geberin!’ Hiç şüphe yok ki Allah gönüllerin özünü bilir.

-Nisa Suresi 136. Ayet

‘Ey iman edenler! Allah’a, onun Peygamberine, Peygamberine indirmiş olduğu Kitaba ve önceden indirdiği kitaba iman edin. Her kim ola ki Allah’ı, onun kitaplarını, onun meleklerini, onun peygamberlerini ve ahiret gününe inanmayı reddederse sapıklığın en derinine düşmüş olur.

-Bakara Suresi 285. Ayet

‘Peygamber, Allah tarafından kendisine indirilene iman etti, aynı şekilde mü’minler de iman ettiler. Her bir tanesi; Allah’a onun kitaplarına, onun meleklerine ve onun peygamberlerine inanıp iman ettiler ve şunu dediler: ”Onun peygamberlerinden hiçbir tanesini bir diğerinden ayırt etmeyiz.” Ve şunu da dediler: ”İşittik ve itaat ettik. Yüce Rabbimiz! Senden af dileriz. Nihayetinde dönüş yalnızca sanadır.”

6 Yorum
  1. 23 Eylül 2014
  2. 23 Eylül 2014
  3. 24 Eylül 2014
  4. 24 Eylül 2014
  5. 25 Eylül 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir