Başarılı Olmuş Ünlülerin Bireysel Özellikleri Nelerdir

Başarılı olmuş ünlülerin bireysel özellikleri nelerdir?

Günümüzde ve geçmişte pek çok ünlü bir şekilde başarıya ulaşmayı başarmıştır. Başarıya ulaşan bu ünlülerin her birinin kendilerine has özellikleri ve belirli karakter yapıları vardır. Bu bireysel özelliklerinin farkına vardıklarında ise başarıya ulaşmaları uzun sürmemiştir. Başarıya ulaşmış ünlülerin kişisel özellikleri arasında zeki ve sabırlı olmalarının rolü büyüktür. Ayrıca araştırmacı, sorgulayıcı, düzenli, akıllı ve meraklı, ısrarcı olmaları da bireysel özellikleri arasında yer alır. Başarıya ulaşan bir kaç ünlünün hikayelerine birlikte bakalım.

-Stephen King

Stephen King bilindiği üzere başarıya ulaşmış çok ünlü bir yazardır. Ancak bu kadar başarılı olması biraz da eşi sayesinde olmuştur. Stephen King’in ilk yazdığı romanını hiçbir basımevi kabul etmemiştir ve bunun üzerine o romanı çöpe atmıştır fakat eşi o romanı çöpten alıp bir kez daha başvurmasını söylemiştir. King’de onca ret yanıtına rağmen tekrar tekrar ısrarla başvurmuştur ve sonunda kitabı kabul edilmiştir.

-Thomas Edison

Thomas Edison lambayı icat etmeden önce 999 kez girişimnde bulunmuş ve her birinde başarısız olmuştur. Çevresindeki insanlar sürekli onunla dalga geçermiş ama o bunlara hiç aldırmazmış. İnsanlar ona neden hala uğraşıyorsun diye sorduğunda cevabı çok net olmuş, ” her başarısız oluşumda bir lambayı nasıl icat edemediğimi buluyorum” şeklinde cevap vermiş ve vazgeçmeyerek 1000. denemesinde sonuca ulaşmayı başarmış.

-Soichiro Honda

Dünyaca bilinen bir marka haline gelmiş Honda firmasının kurucusudur. Soichiro Honda, henüz ünlü olmamışken Toyota firmasında iş başvurusunda bulunmuş ancak firma yetkilileri onu işe uygun bulmayarak küçük duruma düşürmüşlerdir. Honda’da bu durum karşısında hırs yapıyor ve Toyota firmasına rakip olacak bir firma kuruyor. Sonuç olarak ise Honda markası oluşuyor.

2 Yorum
  1. 24 Eylül 2014
  2. 25 Eylül 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir