Yoğun Kas gücü Gerektiren Meslek Grupları Nelerdir

Yoğun kas gücü gerektiren meslek grupları

Her meslek grubunun kendine has bazı zorlukları vardır. Bazı mesleklerde yoğun bir şekilde insan gücüne gerek duyulurken bazılarında ise teknolojiden faydalanılmaktadır. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte kimi meslekler daha da kolay hale gelmiş ve insan gücünü en az seviyeye indirgeyerek yapılır bir hal almıştır. Ancak bazı meslekler vardır ki bunlar her insanın yapamayacağı, yoğun kas gücü gerektiren, çok ağır ve yorucu mesleklerdir. Bu meslek grupları arasında ilk akla gelen inşaat işçiliğidir. İnşaatta çalışan bir kişi tüm gün boyunca yoğun bir efor sarf eder ve neredeyse tamamen kas gücünden faydalanır. İnşaat işçiliği yoğun kas gücü gerektirdiğinden dolayı herkesin kolay kolay yapabileceği bir iş değildir.

Diğer bir yoğun kas gücü gerektiren iş ise hamallıktır. Hamallık işi ile uğraşan insanlar ise tamamen vücutlarını kullanarak bu işi yaparlar. Hatta kimi zaman kendi ağırlıklarından daha ağır şeyler bile taşımaktadırlar.

Demircilik de yoğun kas gücü gerektiren bir meslektir. Çünkü bir demiri dövüp ona şekil vermek çok kolay bir iş değildir ve bu yüzden bu meslekle de kas gücü olan insanlar uğraşmaktadır.

Ayrıca bu mesleklerin haricinde spor alanındaki bazı branşlarda yoğun kas gücü gerektirmektedir. Örnek olarak haltercilik, kürek çekme, güreş, boks ve bunlara benzer birkaç spor dalı gösterilebilir.

5 Yorum
  1. 25 Eylül 2014
  2. 30 Eylül 2014
  3. 9 Ekim 2014
    • 9 Ekim 2014
  4. 14 Ekim 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir