Hayvanların Yardımlaşmasına Örnek Olabilecek Haberler

Doğada pek çok canlı iç içe yaşamaktadır. Özellikle hayvanlar bazen birbirleri ile mücadeleye girişiyor olsa da zaman zaman bu hayvanların yardımlaştıkları da görülmektedir. Hepimizin günlük hayatımızda hayvanların ilginç yardımlaşmalarına örnek olabilecek bazı olaylarla karşılaşabilir, hatta bunlarla ilgili gazete ve televizyon haberlerine de rastlayabilir. İşte bu haberlere bir örnek:

Köpek yavru kedileri emziriyor

Çanakkale’de, çiftçilik yapan Soyun Ailesi’nin ‘Karabaş’ adlı köpekleri, anneleri tarafından terk edilen yavru kedileri emziriyor

köpekSÜT ANNE OLDU

Karabaş, aynı bahçede yaşadığı Soyun Ailesi’nin kedi ve köpeklerine kısa sürede alıştı. Soyun Ailesi’nin kedilerinden biri bir süre sonra yavruladı ancak daha sonra yavrularını terk etti. Karabaş da yavruları sahiplenerek onları emzirmeye başladı.

Köpeğin kedi yavrularını emzirmesini şaşkınlıkla karşıladıklarını belirten Halise Soyun, “Karabaş’la diğer köpeğimiz ve kedilerimizin dostluk kurmasında kızım Gülçin çok önemli rol oynadı. Şimdi dostluğun da ötesinde, Karabaş, terk edilen yavruları emzirerek onlara annelik yapmaya başladı. İlk kez doğum yapmayan bir köpeğin kedi emzirmesine tanık oluyoruz. Kedi yavruları eme eme süt getirmeyi başardı. Yavrular büyüdü ama hala emmeye devam ediyor” dedi.

Veteriner Şükrü Atmaca, her dişi hayvanın annelik içgüdüleriyle yavru emzirebileceğini söyledi.

DHA

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir