Bilgisiz İnsan Meyvesiz Ağaca Benzer Kompozisyon

Bir insanı diğer insanlardan ayıran özelliklerinden birisi bilgili olmasıdır. Bilgi, insanların toplum içinde belirli bir mevkiye sahip olmasındaki en büyük faktördür. Bilgiden zarar gelmeyeceği gibi tam aksine bizi ileri seviyelere taşıyabilecek ve başarıdan başarıya sürükleyecek bir yararı vardır. Bilgiye sahip olamayanlar ise bu hayatta oldukları yerde sayıklar hatta daha da dibe batarlar.

Başarıya giden yolda bilginin çok büyük payı vardır. İnsan sürekli yeni şeyler öğrenebilir ve kendisini geliştirebilir. Bilgi kazanımı, iyi bir eğitim, çeşitli tecrübeler ve meraklı bir yapıya sahip olup çokça kitap okumakla sahip olunur. Yeterli bir bilgiye sahip olursak biz insanların peşinden değil, insanlar bizim peşimizden koşarlar. Bilgili insan bol meyve veren bir ağaç gibidir ve asla kuruması mümkün değildir. Bilgi sahibi olmayan bir insan ise tıpkı meyvesiz ağaca benzer ve meyve vermeyen ağaç hiçbir işe yaramaz, kimseye faydası dokunmaz.

Hayatta belirli bir amaca ulaşmak için bilgi çok gereklidir. Bilgilerimizi sürekli tazeleyip üstüne yenilerini eklediğimizde hayatta hedeflediğimiz yolda yürümemiz çok daha kolay olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir