Gün Doğmadan Neler Doğar Kompozisyon

Gün Doğmadan Neler Doğar Kompozisyon

Yaşadığımız hayatta karşımıza sürekli zıt kavramlar çıkmaktadır. Bunun en basit örneği ise iyi ve kötü sıfatlarıdır. İnsanlar iyi olan olaylara sevinirken kötü olaylara da üzülmektedir. Ancak insan, iyi durumda olduğu zaman kötüyü aklına getirmez. Tam tersi bir durumda yani kötü olduğunda ise aklına hep iyi gelmektedir. Bu kötü durum ise umutsuzluktur.

Umut ve umutsuzluk da birbirlerinin zıttı iki kelimedir. Umudumuzu kaybettiğimiz anda o hayattan koparız ve neredeyse her şeye küseriz. Ancak umudumuzu kaybetmeyip, ufakta olsa içimizde bir umut beslediğimiz durumlarda sabrederiz ve kesin olarak her şeyin bittiğini söylememizin mümkün olmadığını görürüz. İşte bu ufacık bir umut ışığı bile bazen bir insanın yaşama gücü olabiliyor. Yaşanan olaylar ne kadar olumsuzluk çerçevesi içerisinde olursa olsun insan, az da olsa içinde bir umut besler ve yarının daha farklı olacağı düşüncesiyle yaşamaktadır. En ufak sıkıntılarda bile hayata küsmek çok yanlış bir davranıştır.  Atasözünde de  dediği gibi ‘Gün doğmadan neler doğar’

İnsan umudunu asla yitirmemeli ve her yeni güne o umutla birlikte gözlerini açmalıdır. Bir çözüm yolu aramalıdır ve hiç beklemediği bir anda beklenmedik olayların olabileceğini bilmelidir. Bu yüzden karamsarlığa düşmeden içimizde daima bir umut beslememiz gerekmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir