İlerlemek Uygar Olmak ile İlgili Kompozisyon

İlerlemek Uygar Olmak ile İlgili Kompozisyon

Bir devletin ve toplumun ileri düzeylere ulaşabilmesi için gelişmesi şarttır. Gelişmeyi başarabilen bir devlet uygar olma düzeyine erişmiş olur. Uygarlık düzeyine ulaşan bir devlet, dünya üzerinde söz söyleme yetkisine de sahip olmuş olur ve dünya yönetiminde büyük bir rol oynar. Gelişen bir ülke artık kendi yolunu çizmeye başlar ve ileri düzeyde fikirlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Gelişmiş dünya ülkelerinin seviyesine ulaşabilmiş bir devlet artık uygar bir devlet olmuştur.

Medeniyetin simgesi olarak gösterilen bir ülke gelişmiş bir ülkedir. Gelişmiş ve artık uygar bir devlet haline gelmiş ülkelerin uygarlık seviyesine ulaşamamış devletler üzerinde söz söyleme yetkileri bulunmaktadır. Ulaşılan bu uygarlık seviyesinin devam edebilmesi için toplumların durumları takip altına alınmalıdır. Çünkü devletlerin uygar olmaları toplumun gelişmesi sayesinde olmaktadır.

Gelişemeyen ülkelerin durumu çok daha vahimdir. Bu ülkelerin diğer ülkeler üzerinde sözü geçmez ve bu durum onların uygar birer devlet olamadığının göstergesidir. Toplumda bir sorun çıkmadığı sürece ve toplum kendisini geliştirmeye devam ettiği sürece uygar olmuş devletler asla gerilemez.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir