Vatana Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Vatana Vefa ve Sadakat ile İlgili Kompozisyon

Vatan bir insanın kutsal gözle baktığı namusudur. Vatanın önemin yeri bambaşkadır ve asla başka bir şey ile kıyaslanamaz. İnsan her şeyden çok önce vatanını sevmelidir. Vatanını seven ve vatanına saygı duyan insan kendisine ve çevresindeki insanlara da saygı duymuş olur. Çünkü kendisi ve diğer insanlar o vatanın bir parçasıdır ve vatanlarının ayakta kalabilmeleri için oluşmuş birer demirden direklerdir.

Vatan insanların evidir. Vatan olmadan insan kendisini açıkta ve kimsesiz hisseder. Bir çatı altına girmek isteyen insanlar kendi vatanlarına sahip çıkmalı ve ellerinden geleni yapmalıdırlar. Çünkü vatan bir insanın sahip olabileceği en büyük değeridir. Bu değeri korumak ve ona sahip çıkmak için de sadakat ve vefalı olmak gereklidir. Aksi bir durumda o vatan güç kaybeder ve gelişeceği yerde gerilemeye başlayarak, dış tehditlere karşı savunmasız olur.

Vatanını seven ve vatanına bağlı bir kişinin vatanı için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Vatana sadık olmak ve vatanına ihanet etmemek o vatanın dimdik ayakta durmasını sağlayacaktır. İnsanlar kendi yaşadıkları, doğup büyüdükleri topraklarda kendilerini huzurlu hisseder. Bu huzurun bozulmaması için de vatanına vefalı ve sadık olmak önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir