Zararlı Maddeler ve Sağlığımız ile İlgili Kompozisyon

Sağlık hayatta her şeyin başında gelir. Eğer sağlık açısından bir problemimiz yoksa zaten mutlu ve hayatımız yolunda gidiyor demektir. Bu yüzde sağlık problemleri yaşayan insanlar hayatın tadını kaybetmiş insanlardır diye biliriz. Çünkü sağlık insanın en büyük hazinesidir. Alkol, sigara, uyuşturucu gibi bağımlılık yapan kötü alışkanlıklar insan sağlığını daha çok tehlike altına sürüklerler. Bu yüzde sağlığımızı tehdit eden bunlar gibi kötü alışkanlıklardan uzak duralım.

Bu zararlı alışkanlıklar insanın hem bedensel olarak hemde ruhsal olarak her geçen gün yavaş yavaş çöküntüye uğratır. Alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların içerisinde bulunan zehirleri maddeler vücuttaki organlara çok büyük zarar verir ve organların yavaş yavaş işlevini kaybetmesine neden olur. Aynı zamanda bu maddeler direk olarak beyni etkilediği için kullanan kişilerde bir süre sonra beyin fonksiyonlarında bozulmalar görülür. Zararlı alışkanlıklar bizi sadece kendine bağladığı için ruhsal olarak sıkıntı yaşamamıza da neden olur.

Sağlık sorunları yaşayan kişiler hem yaptıkları işlerde başarısız olurlar hem de çevresindeki insanlara da zarar verme derecesine gelirler. Bu yüzden sağlımızı olumsuz etkileyen zararlı olarak gösterilen her ne varsa onların kullanımından mümkün olduğunca vazgeçmeye çalışmalıyız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir