Hazıra Dağlar Dayanmaz ile İlgili Kompozisyon

Hazıra Dağlar Dayanmaz ile İlgili Kompozisyon

Daha iyi bir yaşam elde etmenin yolu daha çok çalışmak ile mümkündür. İnsan hiç çalışmadan para kazanamaz ve yaşamını bu şekilde sürdüremez. Ancak bazı insanlar vardır ki, o insanlar yaşamlarını hiç para kazanmadan, hep hazıra konarak yaşarlar. Onların bu hazıra dayalı yaşam tarzları çok uzun sürmez ve bir gün ellerinde hiçbir şey kalmaz.

İnsan, bu hayatta yaşamak istiyorsa çalışmak zorundadır ve başka şansı yoktur. Çünkü çalışmayan insan para kazanamaz ve karnını doyuramaz. Para kazanmadan yaşayan hazırcı insanlarda vardır elbette ama onlarda bir yere kadar yaşamlarını bu şekilde sürdürürler. Hazır bir yaşam sürdüren bazı insanlar ise ellerindeki mallara ve yüklü miktardaki paralara güvenirler. Bu yüzden de çalışma gereksinimi duymazlar. Fakat çalışmadıkları için bir gün o paraları biter ve öylece kalakalırlar.

Çalışmadan kazanılan paranın değerini hiçbir insan bilemez ve bu yüzden o para çabucak biter. Hazıra dağlar dayanmaz sözü de bu anlama gelmektedir. İnsan para kazanıp iyi bir yaşam sürdürmek istiyorsa çalışmak zorundadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir