Sabreden Derviş Muradına Ermiş İle İlgili Kompozisyon

Sabretmek insanlar için çok zor ve önemli bir erdemdir. Sabırlı olabilen insanlar pes etmeyen insanlardır ve bu sayede de pes etmeyip azim ve kararlılıkla çalışarak istedikleri başarıya ulaşırlar. Çünkü sabırlı olarak ulaşılamayacak hiçbir şey yoktur. Ulaşmak istediğimiz başarı ya da her ne ise yeter ki isteyelim ve sabredip bekleyelim.

Herhangi bir zorluk karşısında pes etmeden o zorlukla mücadele ederek sonuçlanacağı zamanı bekleyebilmeye denir sabır. Hayata karşımıza neyin çıkacağı, hayatın bizim için önümüze ne sunacağı belli değildir. Bu bilinmeyen hayat yolunda insanlar için bazen hiç beklemedikleri acılarla karşılaşabilirler. Yaşadıkları bu acıların ve zorlu günlerin karşısında sabrederek dayanmalı ve bu zamanların geçmesini beklemelidirler. Bu atasözümüzden de anlaşılacağı üzere sabırlı olan kişilerin bir gün muhakkak emeklerinin karşılığını alırlar.

Sabırlı olmamamız gereken konularda isyan etmeden ve elimizden gelen tüm gayretle işin sonucuna ulaşmak, başarıya ulaşmamız için en önemli yoldur.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir