Arkadaşlık ile ilgili Kompozisyon

Arkadaşlığın tanımı oldukça zordur ve tek bir tanımla anlatılacak bir kavram değildir. Arkadaşlık dostluk, kardeşlik düşünüldüğü zaman hepsi aynı anlama çıkıyor. İnsan hayatları boyunca birçok zorluk atlatırlar. İnsanlar bazen dışarıdan görüldüğü gibi hayatlıları yolunda değildir. Yaşadığımız zaman içerinsinde bazen mutlu bazen de mutsuz günler geçiririz.

İnsan geçirdiği bu zor ve mutsuz zamanlarında omzunda ağlayabileceği, elinden tutabileceği bir arkadaşa ihtiyaç duyar. Çünkü kişiyi en iyi anlayan insanlar onların arkadaşlarıdır. Onlar yanımızda olmasalar bile varlığını bildiğimiz, yanımızda hissettiğimiz kişidir. İnsanın öyle anları olur ki bazen karanlıklarda kaybolur. Tüm dünya üstüne geliyormuş gibi hisseder, kişi kötü anlarında ne yapacağını bilemez. Ancak yanınızda gerçekten güvenebileceğiniz arkadaşlarınız varsa böyle bir durumda o sizi alıp aydınlıklara çıkarır, sıkıntılarınızı paylaşarak içinizi rahatlatır.

Bu şekildeki arkadaşlıklar çok zor elde edilir. Ama bu duygu dünyadaki pek çok duygunun üstündedir. Gerçek bir arkadaşa sahip olan kişiler bu dünyadaki şanslı insanlardandır. Eğer sizin de gerçek anlamda bir arkadaşınız varsa ona sımsıkı sarılın ve hiçbir zaman bırakmayın. Onu bulduktan sonra kendisine gereken değeri vererek asla kaybetmemek gerekir.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir