Affetmek İle İlgili Kompozisyon

İnsanların yaptıkları bazı hatalardan sonra pişman olup bağışlanma arzunun karşısındaki kişi tarafından olumlu olarak sonuçlanması olayına affetme denir. Bir kişiyi affedebilen insanlar acıma duygusuna sahip olan insanlardır. Fakat bazen insanlar bu yürekliliği gösteremezler. Çünkü bazı insanlar affetme konusunda oldukça gururlu olabiliyorlar.

İnsanlar hayatları süresince hangi tür olaylar veya ihanetlerle karşı karşıya kalacağı belli olmaz. Karşımıza herhangi bir zorluk çıktığında olaylara karşı vereceğimiz tepkiler bizim kişiliğimizi belli eder. Bu tür olayla aşırı tepki verirsek bu bizim asabi, kibirli ve gururlu olduğumuzu gösterir, fakat konulara sakince yaklaşıp çözüm aramaya çalıştığımız zaman bu bizim erdemli bir insan olduğumuzu gösterir. Erdemli bir insan olabilmek için affetme büyüklüğünü de gösterebilen bir yapıya sahip olmanı gerektirir.

Tabiki de affedilmeyecek konular, olaylarda olabilir. Fakat biz büyüklük gösterip karşımızdaki af dileyen insanı kırmadan aramızdaki sorunu halletmemiz gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir