İbrahim Coşar Hakkında Bilgi

İbrahim Coşar Hakkında Bilgi

1 Temmuz 1953 tarihinde doğmuştur. Doğum yeri Samsun’un Çarşamba ilçesidir. İlkokuldan lise dönemini bitirene kadar Çarşamba’da kalmıştır. Daha sonra memur olmuştur ve 1975 senesinde Çarşamba Askerlik Şubesinde çalışmaya başlamıştır. Uzun süre çalıştıktan sonra 1988 senesinde emekliye ayrılmıştır.

Şiir yazmaya ortaokul yıllarında başlamıştır. Ancak okul ve iş hayatından arta kalan zamanı çok az olduğu için şiirlerine emekli olduktan sonra daha fazla ağırlık vermiştir. Şiirlerini hece ölçüsü ile yazar. Ancak arada serbest türde şiirlerde yazmıştır. Yazmış olduğu şiirler çeşitli yerel gazete ve dergilerde yayımlanmaktadır. Ayrıca Moğollar grubunun gitaristi Taner Öngör, İbrahim Coşar’ın  ”Hoş Geldin Güneş” adındaki şiirini bestelemiştir. İbrahim Coşar hala Samsun’da ikamet etmektedir.

ESERLERİ

Şiir kitapları: ”Duygu Damlaları” ve ”Kızıl Bir Döngü Sevda”dır.

Aynı zamanda çeşitli antoloji kitaplarında şiirleri bulunmaktadır. Bu kitaplar; Dem Vakti Şiirleri, Yağmurla Düşer Gözyaşlarımız, Deli Mavi Sevdalar, Karanlığa Düşen Ay Seçkileri, Türk Şairleri Antolojisi, Şairane Şiir Antolojisi, Şiir Seçkisi ve Şairler Atışma Antolojisidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir