Atatürk Ve Bilim Hakkında Kompozisyon

Atatürk, hepimizin kaderini değiştiren, ulusumuzun bugünlere kadar bağımsız bir şekilde gelmesini sağlayan, tarihte eşi benzeri olmayan önemli bir devrimcidir. O, sadece diplomat yada asker değil, aynı zamanda iyi bir düşünürdür. Bir çok konuda da ulusumuzun gelişmesini sağlamıştır. Değeri her geçen yıl biraz daha hissedilen, her yıl biraz daha özlem duygusu artan ulusumuzun başına gelebilecek en büyük liderdir.

Atamızın fikirlerinin ve varlığının ölümsüz değerini kavramaya çalışmak başta gelen görevlerimiz arasında yer almalıdır. Atatürk, bir çok konuyla ilgilendiği gibi bilim dallarıyla da ilgilenmiştir. Atatürk bilimi bir araç olarak kullanmıştır. Bunun nedeni ise bir toplumun gelişimini engelleyen unsurları kaldırmak ve ulusal bir kimliğe sahip olmamızı sağlamak. O bilirdi ki insanlığın ve evrensel uygarlığın ilerleyebilmesi için biliminde ilerlemesi gerekir.

Onun fikirlerini benimsemek, onun oluşturmak istediği Türkiyeyi yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız. Daima onun ilkeleri doğrultusunda ilerleyerek onun adının unutulmamasını sağlamalıyız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir