Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyonlar

Dünyada okuyan toplumlara gittikçe önem verilmesi ve bilgiye duyulan ihtiyacın gitgide artması dolayısıyla kitap okuma oranı da doğru orantıda artmaya başlamıştır. Daha kaliteli bir toplum yaratabilmek için toplumu oluşturan insanların da bu uğraş için okumaktan başka bir yol olmadığı bilinmektedir.

21. yüzyılda yaşadığımız için bu çağ bilindiği üzere bilgi çağıdır. Bu bilgi çağına ayak uyduramayan geri kalmış olan insanlar  diğer insanalar gibi yükselememektedir. Bilgimizi daha da arttırmak içinde kitaplar bize oldukça yardımcıdır. Kitaplar hem bizim dostumuz hemde başka dünyalara kapılarını açıp ufkumuzu geliştirmek için en iyi araçtır. Bu ufkumuzu genişletip bizim bilgilenmemizi sağlayan araçların toplu halde bulunduğu yerler kütüphanelerdir. Bir şehrin yada bir ülkenin koruması gereken miraslarından birisidir kütüphaneler. bir ülkede ne kadar çok kütüphane varsa bu sayı o ülkenin gelişmişlik seviyesini belirler, ilime ve bilime verdiği değeri belli eder. Aynı zamanda kitaplık sayısının fazlalığı bir bilgiye ulaşıp faydalanmak daha da kolay olacaktır. Bilim ve ilim bu sayede gelişir.

Evrende cehaleti önlemek için kitaplardan ve kütüphanelerden yararlanılmaktadır. Bu yüzden elimizde olan kütüphaneler korunmalı ve fırsatları değerlendirip kütüphanelerimizin sayısına yenilerini eklemeliyiz. Kitaplar bir ülkenin duvarını oluşturduğu için ne kadar çok sayıda olurlarsa o kadar o duvarı yıkmak zorlaşır.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir