Vergi Haftası ile ilgili Kompozisyon

Vergi insanların yaşadıkları ülkeye ödemekle zorunlu oldukları maddi olgudur. Devlet de bizim ödediğimiz bu vergiler karşılığında yol , su , elektrik gibi  türlü altyapı hizmetleri sağlamaktadır. Vergileri o devletin tüm insanları ödediği için kimsenin arasında sınıf farkı olmadığı da anlatılmış oluyor. 1990 yılından itibaren martın son haftası Vergi Haftası olarak belirlenmiştir.

Vergiler devlet tarafından toplanırken toplanırken hangi vatandaş ne kadar devletin imkanlarından yararlanıyor mantığı göz önüne alınmaz. Vatandaşların gelirlerine bakılarak vergi ödeyebilme gücüyle orantılı bir şekilde olmasına toplanırken dikkat edilir. Halkta gayet doğal olarak devlet için ödedikleri bu vergilerin karşılığını beklerler. Ülkede her hangi bir büyüme, gelişmenin artmasını sağlık gibi sorunlarının karşılanacağı hizmetlerin tam olmasını isterler.

Aslında insanlar bir şekilde barına bilmek için uğraşıyorlar. Halk tarafından ödenen bu vergiler sayesinde kendi hizmetleri karşılanıyor, evlerindeki elektrik, çocuklarının eğitimi karşılanıyor. Bu yüzden her vatandaş ülkesinin daha iyi seviyelere yükselmesi ve kendileri açısından en önemli olan vergi ödemesini düzenli bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Bu vergileri kullanarak halkına en iyi şekilde hizmet etmekte devletin en önemli görevidir.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir