Vatan Ve Kahramanlık İle İlgili Yazı

Bu yazımızda Vatan ve Kahramanlık ile ilgili yazı örneğimize ulaşabilirsiniz. Yardımcı olması umuduyla. Konuyla ilgili yorumlarınız ile birlikte bu örneği daha iyi yerlere getirebiliriz.

Vatan bir toprak parçasıdır. Bu toprak parçası üzerinde yaşayan insanlar gerek dil gerek din gerekse kültür bakımından birlik ve beraberlik sağlamış insanlardır. Her vatan bir toprak parçasıdır ancak bu toprak parçasının üzerinde yaşayan milletler o vatanı farklı kılar. Vatanın her karışı o insanlar için önemlidir. Çünkü vatan demek ev demektir ve vatana gelebilecek en küçük bir zarar o vatanın insanlarını da etkilemektedir. Kısaca bir milletin yuvasıdır vatan.

Geçmişten günümüze kadar olan süreçte vatan uğruna onca şey yapılmıştır. İnsanlar vatanlarını korumak için savaşmışlar, yeri geldiğinde kan dökmüşler ya da vatanları için canlarını vermişlerdir. Bu savaşlarda vatanları için gözünü kırpmadan mücadele eden nice kahramanlar ortaya çıkmıştır. Kahramanlık herkesin üstlenebileceği bir sıfat değildir. Kahraman bir insan cesurdur. Doğru bir hedef için tereddüt etmeden canını verebilecek olan insandır kahraman. Onlar sınıflara ayrılamaz, erkek ya da kadın fark etmeksizin, yaşı kaç olursa olsun kahraman kahramandır. Her şeyden vazgeçer. Hayallerinden, gençliğinden, hayattan beklentilerinden ve maddi olan her şeyden.

Vatan uğruna kendi canını hiçe sayan insanlar kahraman olanlardır. Onlar sadece vatanları için değil, vatanlarında dalgalanan şanlı bayrak için, vatanları üzerinde yaşayan çocuklar, aileler ve masum insanlar için, bu vatanı bize teslim eden atalarımız için canlarını ortaya koyarlar.

9 Yorum
 1. 23 Ekim 2014
  • 23 Ekim 2014
  • 11 Mart 2015
 2. 26 Ekim 2014
 3. 26 Ekim 2014
 4. 27 Ekim 2014
  • 4 Kasım 2014
 5. 17 Kasım 2014
 6. 15 Haziran 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir