Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar doğal olarak çevrelerinde bulanan insanlarla, dostlarıyla ve arkadaşlarıyla bir bütün içerisindedir. Doğamız gereği biz insanlar yalnız yaşayamayız ve toplumdaki diğer insanlarla devamlı etkileşim ve iletişim halinde olmak durumundayız. Karşılıklı bir şekilde diğer insanlarla her konuda alışveriş halinde oluruz.

Yardımseverlik de toplumumuzdaki insanların taşıması gereken güzel özellikler arasında yer alır. Devamlı bir arada yaşayan insanlar yardımlaşma ile iç içe olursa daha mutlu ve daha huzurlu olurlar. Örneğin, zaman zaman komşularımızın yardımına bizler koşarız, aynı şekilde onlarda yardıma ihtiyacımız olduğu zaman bize el uzatırlar. Onunla birlikte yapacağınız bir iş sizi daha mutlu kılacaktır. Komşuluk ilişkilerinin yaşanmadığı yerlerde insanlardan yardımı, saygıyı ve anlayışı bekleyemezsin

Gelişen ve gitgide ilerleyen teknoloji günümüzde insanları sanal bir dünya sürüklemeye başlamış ve sosyal ilişkileri gitgide zayıflatmıştır. İnsanlar artık yardımsever olmayı bırakıp yan komşularının isimlerini bile bilmemektedir. Fakat yardımsever olmanın hem bireysel hem de toplumsal açıdan büyük önem taşıdığını farkında bile değiller. Bunun bir nedeni olarak günlük hayatımızda yardıma ihtiyacı duyanlara yardım etmekten çekinmeyip onlara yardım eli uzatalım. Böylelikle çevremizi ve insanlarımızı daha hoşgörülü ve sağduyulu bir hale getirmek mümkündür.

 

 

7 Yorum
 1. 27 Kasım 2014
 2. 27 Kasım 2014
 3. 22 Şubat 2015
  • 4 Mart 2015
   • 9 Mart 2015
   • 16 Mart 2015
    • 8 Kasım 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir