Allah Sevgisi Hakkında Kompozisyon

Allah Sevgisi Hakkında Kompozisyon

Allah’ın insanlara armağan ettiği en büyük nimetler arasında sevgi yer almaktadır. İnsanlar Allah’ın vermiş olduğu bu sevgi ile birbirlerine karşı daha yakın olurlar. Sevgi paylaşıldıkça çoğalan bir duygudur. En güzel şeyleri yapan ve her şeye sahip olan bir kişi eğer çevresinde bir şeyler paylaşacağı kimse yoksa sevgiden mahrum kalır. İnsanoğlu yaratılışı gereğince hem sevmekten hem de sevilmekten büyük zevk duymaktadır. Bu durum zamanla tam aksine olsa da, Allah tüm insanları sevgi dolu yaratmaya devam etmektedir.

Allah sevgisi her şeyin başında gelir. İnsan, annesini, babasını, kardeşlerini, dostlarını, akrabalarını ve diğer tüm canlıları sevebilir ama ilk önce içinde Allah sevgisi olmalıdır. Allah, kendisini seven ve onun emirlerini yerine getiren kullarını mükafatlandırarak cennetin kapılarını onlara açar. Allah insan için dünya üzerinde kusursuz bir sistem yaratmıştır. İnsan da bu sistemi en doğru şekilde kullanıp Allah’a olan sevgisini katbekat arttırmalıdır. Yeryüzünde yaşayan bir insanın çevresine göstermiş olduğu sevgi o insanın kalbinde hissettiği Allah sevgisinden doğmaktadır.

Allah’ı sevmekten asla vazgeçmeyin. Allah, kendisini seven kullarını görür, bilir ve onlara cennetin kapılarını sonuna kadar açarak sevgilerinin ve yaptıklarının karşılığını mutlaka verir.

6 Yorum
  1. 14 Aralık 2015
  2. 20 Aralık 2015
    • 20 Aralık 2015
  3. 10 Şubat 2016
  4. 10 Ekim 2016
  5. 4 Haziran 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir