Kış Mevsimi İle İlgili Kompozisyon

Kış Mevsimi İle İlgili Kompozisyon

Kış mevsimi denince akıllara zorluklarla dolu bir mevsim gelir. Çünkü direk akla soğuk, kar, yağmur, fırtına gelir. Akla gelen bu zorluklar insanlara sevimsiz gelse bile aslında kış mevsiminin zorlukları olduğu kadar güzellikleri de vardır.

Yaz gelince insanlar tatil yapabilmek için farklı farklı yerlere giden insanlar kış mevsimi gelir gelmez evlerine geri dönüş yaparlar. Buda aslında kış mevsiminin aslında ne kadar sıcak bir mevsim olduğunun göstergesidir. Çünkü bu sayede insanlar bir araya gelirler ve genellikle evlerinde zaman geçirmeye başlarlar. Şuan günümüzde çokça rastlamasak da kışın evde yanan sıcacık soba ve onun üzerinde pişen kestaneler kış mevsiminin en belirgin güzelliklerinden biridir. Aynı zamanda çocukların kış mevsimi gelince yapmaktan zevk aldıkları kardan adamlar ve kar topu savaşları kış mevsiminin diğer güzelliklerinden biridir.

Ayrıca kış mevsimi gelince sokaklarda kalan insanları ve hayvanları da unutmamak gerekir. Onlara yardım eli uzatmalı ve imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelen sıcak ortamları sağlamalıyız. İşte bu nedenden ötürü kış mevsimi sadece  kötüyü anımsatmıyor. Kış mevsiminin kolaylıkla paylaşma mevsimi ve duyguların sıcak olduğu bir mevsim olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

One Response
  1. 3 Aralık 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir