Teknoloji ile İlgili Kompozisyon

Teknoloji ile İlgili Kompozisyon

Bilimin teknik olarak ilerlemesine teknoloji adı verilmektedir. İnsan hayatını ve aklını güçlendirmek için devamlı kendini geliştirmektedir.

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar çok sayıda olumlu etkisi bulunan teknoloji, eğitim, sanayi, bilim ve ticaret alanlarına bir çok katkı sağlamıştır. Teknoloji bir ülkenin ne kadar gelişmiş olduğununda göstergesidir. Aynı zamanda bu yüzden de teknolojinin hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Teknoloji bir ülkenin gelişmişliğini belirlemede önemli bir etken olduğu için ülkeler arasında da bu durum rekabete neden olmaktadır. Günümüze de bakılırsa bir ülke ne kadar teknolojik gelişmeleri takip ediyor ise diğer ülkeler üzerinde de o kadar bir hakimiyete sahip demektir. Atatürk’te bilime ve teknolojiye büyük önem verilmesini sürekli vurgulamıştır. Geri kalmışlığın nedenini teknoloji ve bilimin varlığını benimsemek olduğunu saptamıştır. Teknoloji ve bilim iç içedir. Çünkü bilimin gelişmesi sonucunda teknolojinin varlığını hissediyoruz. Teknoloji hayatımızı her alanda kolaylaştırmıştır. Artık neredeyse her evde bir İnternet var ve bu İnternet sayesinde birçok bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmekteyiz.

Kısacası insan hayatında bilim ve teknoloji olmazsa olmaz haline gelmiştir. Teknolojinin gitgide gelişmesi hayatımızı daha da kolaylaştırıp yaşam kalitemizi arttırdığı için hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir.

 

8 Yorum
  1. 17 Şubat 2015
  2. 27 Mayıs 2015
  3. 18 Ekim 2015
    • 18 Ekim 2015
  4. 29 Şubat 2016
  5. 21 Mart 2016
  6. 17 Ekim 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir