Trafik Haftası İle İlgili Kompozisyon

Trafik Haftası İle İlgili Kompozisyon

Trafik Haftası ülkemizde 1 ve 7 Mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır. Trafik Haftası nedeniyle bu hafta içerisinde bazı kurumalar tarafından, okullarda trafik kuralları hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Gün geçtikçe trafiğe çıkan araç saylarının arttığını fark ediyoruz. Bununla beraber trafik sorunları da gitgide artmaktadır. Genellikle yapılan kazaların çoğu sürücülerin trafik kurallarına uygun davranmaması sonucu oluşur. Her geçen yıl yapılan bu kazaların artması, can kayıplarına, ağır yaralanmalara, sakatlıklara ve mal kayıplarına neden olmaktadır. Trafik kurallarına uymak herkes için bir zorunluluktur. Aynı zamanda yollarda sürücülere kolaylık sağlaması açısından bir takım trafik işaretleri ve levhalar yer almaktadır. Yayaların veya sürücülerinin bu işaretlere uyması trafiğin düzgün işlemesini sağlar ve kazalara engel olur. Aynı zamanda büyük şehirlerde trafik aksaklığı yüzünden yaşanan zaman kayıplarının da trafik işaretleri engellemiş olur.

Trafik kurallarına tüm insanların uymasını sağlamalı ve bu konuda tüm toplumun bilinçlendirilmesi sağlanmalıdır. Bu sayede bir nebzede olsa kazaların önüne geçebilir ve belkide yüzlerce insanın canını kurtarmış olabiliriz.

 

 

One Response
  1. 6 Kasım 2015

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir