Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon

Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon

Günümüzde çevre  sorunlarının en başında küresel ısınma problemi gelmektedir. Bu problem hem dünyayı hemde dünyada yaşayan insanların hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden bu çevre sorununun daha fazla artmaması için önlem alınması şarttır.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi, dünyamızın gitgide fabrikaların artması vede insan nüfusunun artması gibi nedenlerden ötürü atmosfere yayılan dumanlar ve artmakta olan ısı sebebiyle doğanın da sahip olduğu dengesinde bozulmalar başlamıştır. İşte bunun gibi nedenlerde ötürü ozon tabakası delinmiş, havalar ya çok ısınmaya ya da çok soğumaya başlamıştır. Hızlı gerçekleşen bu soğuma ve ısınma sebebiyle yeryüzünde yaşayan canlılar da zarar görmeye başlamıştır. Bu ısınmalar sonucu gelecek yıllarda kutuplardaki buzullar tamamen eriyerek yeryüzündeki karaların sular altında kalması beklenen olaylardır.

İşte bu yüzden küresel ısınma denilen olay dünyamızı tehdit eden ve çok büyük bir tehlikedir. Eğer bu duruma acil olarak bir önlem alınmaz ise dünyamız için felaket olacaktır. Bizimde birazcık yardımımız dokunması için kullanmadığımız elektronik eşyaları fişten çekmek, ormanların yok edilmesini engellemek ve doğanın temiz tutulması sağlanmalıdır.

 

 

4 Yorum
  1. 11 Aralık 2015
    • 11 Aralık 2015
    • 17 Kasım 2016
    • 13 Aralık 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir