Mavisel Yener Hakkında Bilgi

Mavisel Yener hakkında bilgi.

Mavisel Yener, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde okumuş ve 1984 yılında okuduğu bu bölümün fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olduğu bölümle alakası olmasa da Mavisel Yener, hikaye, roman, öykü ve şiir gibi edebi unsurlara büyük ilgi göstermiştir. Lisans eğitimi sona eren Mavisel Yener, edebiyata daha fazla ilgi duyduğunu anlamış ve bu alanda çalışmalarına devam etmeye karar vermiştir. Ege bölgesinde yayımlanan bir gazetede çalışmış ve iki yıl boyunca bu gazetenin çocuk sayfalarında editörlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda Haber Express ismindeki bir gazetenin çocuk sayfalarında hem yazarlık yapmış hem de çeşitli düzenlemelerde görev almıştır.

Daha sonra TRT İzmir Radyosunda çalışmaya başlamış ve burada mavi isminde bir köşede yazılarına devam etmiştir. Arkadaşları ile birlikte bir tiyatro eseri hazırlamışlardır. Mor Gece Mavi Gün isminde ki bu eser Ankara Tiyatrosunda izleyicisi ile buluşmuştur.

Öyküleri ve Şiirleri şunlardır;

-Öyküleri-

Çikolata zamanı, Çorap canavarı, Derin yırtmaç, Dinozorla kahvaltı, Güneş hep burada mıydı?, Kızlar Sünnet Olur mu?, Uzaylılar Bize Geldi, Üşengeç, Zekinin Zekası Kaçtı, Vampir Öyküsü, Zaman Torbası

-Şiirleri-

Mavi Ay, Kuş Uçtu Şiir Kaldı, Kar Sesi, Denizin Büyüsü, Şiirimi Kedi Kaptı, Şiir Saldım Gökyüzüne

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir