Çevre Koruma Haftası ile ilgili Kompozisyon

Canlının her biri toprağa, suya ve havaya ihtiyaç duyar. Zaten bunların olmadığı bir yerde yaşamdan söz edemeyiz. İşte bunların hepsinin bir arada olduğu yerin genel adı doğadır.

Bir takım nedenlerden ötürü doğal zenginliklerimiz her geçen gün git gide azalmaktadır. Çevre sorunlarının artmasına çoğunlukla sanayileşme ve kentlerdeki nüfus artışları neden olmuştur. Bu çevre kirlenmeleri bütün ülkelerin ortak bir sorunu haline gelmiştir ve insan sağlığını olumsuz yönde etki yaratacak boyutlara gelmiştir. Küresel ısınmanın yarattığı iklim farklılıkları, çevre kirlilikleri ile meydana gelmiştir. Günümüzde de git gide artan bu çevre kirliğinin engellenmesi şarttır. Doğanın korunması artık zorunluluktur. İşte bu sebeplerden ötürü Çevre Koruma Haftası gerçekleştirilerek 1972 yılından bu yana her yıl Haziran ayının 5’inde insanlara çevre bilinci aşılanıyor ve çevreyi koruma adına bir şeyler yapma bilinci oluşturuluyor.

Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için çevrenin kirlenmesini önlemeli ve üzerimize düşen görevleri mutlaka yerine getirmeliyiz. Sadece Haziran ayının ilk haftası değil her gün çevremizi temiz tutmalıyız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir